مقالات, وبلاگ

مزایای استخرهای فایبرگلاس

طراحی اولیه استخر

مزیت ها ی استخر فایبرگلاس

یکی از انواع اسنخر ها با تکنولوژی نوین که مزیت های زیادی نسبت به بقیه استخر ها دارداستخر پیش ساخته فایبرگلاس است

به دلیل پیشرفت تکنولوژی ،ازدیاد جمعیت ،توسعه شهرها وافزایش سرعت ساخت و سازو ، دیگر استفاده از روش ها و مصالح سنتی پاسخگوی این حجم از نیاز ها نیست وبه همین دلیل  استفاده  از مصالح نوین و تکنولوزی های نوین امریست ضروری و  استخر فایبرگلاس نیز درراستای تطبیق با همین شرایط تولید گردید.و مورد استقبال مردم نیز قرار گرفت .

البته استخرهای پیش ساخته فایبر گلاس مزایای زیادی دارند از جمله مسائل زیست محیطی به دلیل کاهش مصرف سیمان چون سیمان خود به تنهایی از الاینده های موثر به شمار میاید. در ادامه به طور مبسوط به مزایای این استخر ها میپردازیم.

البنه گروه مهندسین نیکاب نوین استخر  ابتدا نیاز مشتری را شناسایی کرده و با توجه به عملکرد استخر ، کاربری استخر ، محل استقرار استخر، موقعیت جغرافیایی و اقلیمی محل ، سلیقه و علایق کاربر، میزان بودجه در نظر گرفته شده ،اهمیت سرعت اجرای پروژه ، و….مناسب ترین پیشنهاد را به کارفرما اعلام مینماید که چه نوع استخری برای وی مناسبتر خواهد بود.

در این مبحث قصد داریم به این بپردازیم که به چه دلایلی امکان دارد شما بخواهید یک استخری داشته باشید که از جنس فایبرگلاس باشد و همچنین درباره ی مزیت ها ی آن مواردی را بیان کنیم.

مزیت های استخرهای فایبرگلاس

قبل از پرداختن مزیت های استخر فایبرگلاس بایستی به وضوح این مطلب را برای شما بیان کنیم که تمامی استخرهایی که از جنس فایبرگلاس هستند به خوبی ساخته نشده اند و امکان دارد معایبی در کیفیت و ساخت داشته باشند اما اگر از محصولات مرغوبی استفاده شود و به صورت کاملا مهندسی شده و طبق استانداردهای لازم و توسط متخصصین و تکنسین های ماهر و با تکنولوژی های نوین تولید شده باشد ،آنگاه می توانیم به مزیت های آن هم بپردازیم.

بادوام هستند

یکی از مهم ترین خصوصیت های بارز استخرهای فایبرگلاس آن است که جنس آن هم از داخل و هم از بیرون کاملا مستحکم و بادوام می باشد.
یک محزن فایبرگلاس بایستی حتما دارای یک ساختار و یک سطحی با کیفیت بالا باشد تا بتوانید به خوبی از آن مراقبت نمائید و همچنین کارایی مناسبی هم برای شما داشته باشد.

در کل می توانیم بگوییم یک استخر فایبرگلاس می تواند حتی عمری بیشتر از 50 سال داشته باشد.

نیاز به نگهداری کمتر

استخرهای فایبرگلاس با توجه به ویژگی هایی که دارد به مراقبت و نگهداری کمتری نیاز خواهد داشت. تصور نمائید که شما میخواهید از مواد شیمیایی استفاده نمائید. با توجه به استخرها دارای سطحی پر از منافذ هستند بنابراین شما نیازی به این کار نخواهید داشت تا حتما زمان زیادی را برای متعادل سازی مواد شیمیایی و پاک کردن دیوارها صرف نمائید. همچنین دغدغه ی این را هم نخواهیم داشت که استخر شما اسیدی شود.

عمر طولانی بدون احتیاج به بازسازی

حال که صحبت از سطح استخرهای فایبرگلاس شده است بهتر است بگوییم با توجه به این که سطح اینگونه از استخرها دارای حالتی از ژل های پوششی می باشد بنابراین می تواند به مدت طولانی برای شما کار کند و عمر زیادی داشته باشد و آنگاه دیگر شما نیازی نخواهید داشت تا پس از مدتی استخر خود را بازسازی نمائید.

استخر پیش ساخته فایبرگلاس

10 مزیت مهم استخر های فایبر گلاس نیکاب نوین استخر

  1.  نصب سریع در مدت زمان کوتاه نسبت به سایر استخرهای مشابه
  2. حذف هزینه های جانبی
  3. مقاوم در برابر نوسانات دما
  4. دارای استحکام و مقاومت بسیار بالا
  5. عایق هدایت حرارتی
  6. نفوذناپذیری در برابر آب
  7. ضد جلبک و خزه و عدم تشکیل جرم به دلیل سطوح صاف و صیقلی
  8. مقاوم وسازگار در برابر کلر و اسید و دیگر موادشیمیایی
  9. قابلیت ترمیم شدن در صورت اسیب دیدگی
  10. برخورداریاز طراحی ارگونومی جهت اسایش و راحتی شنا گران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *